6-دلیل-ضرورت-بازایابی-اینستاگرام

۶ دلیل برای جدی گرفتن سوشال مدیا مارکتینگ

فقط برای اطمینان اگر به هر دلیلی از اهمیت بازاریابی رسانه های اجتماعی مطمئن نیستید اینجا 6 دلیل برای اینکه چرا بازاریابی رسانه های اجتماعی باید بخشی از برنامه های بازاریابی شما باشد مختصرا مورد بررسی قرار می دهیم.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

شاید برنامه شما بیشتر روی سایت و SEO متمرکز باشد. شاید بیشتر روی بازاریابی میدانی تمرکز کرده باشید. این عالیست اما برای افزایش اثربخشی آنها، فعالیت در رسانه‌های اجتماعی باید به معادله اضافه شود. بسته به نوع کسب و کار شما بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند بخش بسیار مهمی از بازاریابی و برندسازی شما را تشکیل دهد و به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت.

در این قسمت ۶ دلیل از هزاران دلیلی که چرا نباید کسب و کار شما بدون توجه به اندازه آن، از بازاریابی اینستاگرام غافل شود، ارائه شده است.

۱.پخش ویروسی در اینستاگرام

رسانه های اجتماعی و بصورت خاص اینستاگرام مخاطبین زیادی دارند و مطالب شما می توانند به صورت ویروسی پخش شود. با درست کردن یک صفحه در اینستاگرام، امکان دسترسی مستقیم به خودتان را در اختیار مخاطبین قرار می دهید و این بدان معنی است که درصد مشخصی از مردم که صفحه شما را دنبال می کنند مطالب به روز شما را خواهند دید. ممکن است بخواهید یک ویدیو به مخاطبانتان نشان بدهید که به آنها آموزش دهد چطور باید کار مشخصی را انجام دهند یا ممکن است از آنها بخواهید در کمپین فروش شما شرکت کنند و از محصولات و خدمات شما استفاده نمایند.

هر کاری که بخواهید انجام بدهید مخاطبین شما، شما را خواهند دید اما برای این که مخاطبین بیشتری را جذب کنید و مخاطبین فعلی را هم راضی نگه دارید باید برای آنها منطبق با علایقشان ایجاد جذابیت کنید. در وهله اول مخاطبین شما می توانند محتوای شما را لایک کنند و بعد آن را به اشتراک بگذارند. چرا که آنها دوستانی دارند و دوستان آنها هم دوستانی دارند و این روند یک روند نمایی و صعودی است. در واقع اگر پیج شما فقط هزار نفر فالوور داشته باشد، باید بدانید که این مخاطبین هم دوستانی دارند و تعجب نکنید اگر یکی از پستهای  شما به صورت ویروسی بین مردم پخش شود.

در اینستاگرام محتوای خوب شما بصورت ویروسی پخش می شود.

۲.عادت استفاده از ایستاگرام

استفاده از رسانه های اجتماعی به عادت تبدیل شده و مردم به صورت عادت و طبیعی روزها و ماه ها از رسانه های اجتماعی استفاده زیادی می کنند. در واقع خیلی از مردم صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوند اول اینستاگرامشان را چک می کنند و این  موضوع به سادگی می تواند به عادت تبدیل شود تا آنها زمان بسیار زیادی را در اینستاگرام بگذرانند. این یک فرصت فوق العاده به شما می دهد تا محتوا و برند خود را در مقابل چشمان بسیاری قرار بدهید.

افراد به چک کردن مدام اینستاگرامشان عادت کرده اند

۳.استفاده از هشتگ در اینستاگرام

محتوا در رسانه های اجتماعی می توانند دسته بندی شوند.  وقتی در اینستاگرام یک عکس یا ویدیو پست می شود، از تگ ها و هشتگ های بسیار زیادی استفاده می گردد. این هشتگ ها بسیار با ارزش هستند. وقتی از هشتگ ها استفاده می کنید محتوای خود را دسته بندی می نمایید. مردم از آن تگ ها برای جستجوی محتوای شما استفاده می‌کنند و این یک ابزار بسیار قدرتمند است. شاید قبلاً هم متوجه شده باشید که تعداد خیلی زیادی از فالورها بی ارزش هستند چون به موضوعی که شما مطرح می‌کنید علاقه ای ندارند. اما حالا در دسته بندی رسانه های اجتماعی می توانید حجم زیادی از مردمی که به موضوع مورد نظر شما علاقه دارند به سمت خود بکشانید و مطمئن باشید که این مردم به محتوای شما و به چیزی که می گویید علاقمندند. این ابزار بخش‌بندی به شما کمک می کند تا مخاطبین هدف خود را پیدا کنید و به عبارتی درصد تبدیل دنبال کننده هایتان،به خریدارانتان را افزایش می دهد.

۴.امکان استفاده از فرمت های مختلف در رسانه های اجتماعی

مخاطبین هدف شما از فرمتهای محتوای مختلفی استفاده می کنند و شما در رسانه های اجتماعی محدودیتی برای فرمت محتوای خود ندارید. می توانید از ویدیو یا عکس و یا متن استفاده کنید و یک محتوا را تولید کنید و آن را در قالب‌های مختلف در رسانه های اجتماعی مختلف به نمایش بگذارید. مثلا من یک بلاگ در فیس بوک و یا سایتم می نویسم و یک گرافیک قشنگ به آن می دهم و در اینستاگرام هم منتشرش می کنم و متنش را در تلگرام قرار میدهم و به همین ترتیب در چندین رسانه اجتماعی از آن محتوا استفاده می کنم. شما می توانید به مخاطبین مختلفی از طریق پلتفرم های متفاوت برسید و یک محتوای واحد را در قالب های گوناگون به آنها نشان دهید.

۵.اشتراک گذاری آسان

اشتراک گذاری محتوا در بسیاری از رسانه‌های اجتماعی به راحتی انجام می‌شود و شما دیگر لازم نیست نگران این باشید که مخاطب در سایت محتوای شما را ببیند، آن را کپی کند و در جای دیگری باز نشرش نماید و برای این کار زمان زیادی را از دست بدهد، و فقط به این دلیل که زمان زیادی از او گرفته می شود از این کار صرف نظر کند. آنها به صورت اتوماتیک می توانند برخی از پست ها را با دوستانشان به اشتراک بگذارید.

۶.صرفه جویی در زمان و هزینه

صرفه جویی در زمان و هزینه برای تولید محتوا و باز نشر آن دلیل دیگری است تا شما با استفاده از اینستاگرام مخاطبین بیشتری جذب کنید. تولید محتوا با کیفیت  کاری دشوار، زمانبر و گران است. حتی اگر برای تولید محتوا افرادی را استخدام کنید که بر زبان انگلیسی تسلط دارند باز هم هزینه زیادی برای آن پرداخت می کنید. اما اگر محتوای تولید شده خود را در چندین کانال و رسانه به اشتراک بگذارید، از آنها بیشترین استفاده را کرده اید و بیشترین بازدهی را دریافت می کنید. می توانید این محتوا را در سایت خود منتشر کنید و در وبسایت هایی مانند آپارات، یوتوب، تماشا و نماشا قرارش دهید و در پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام،تلگرام، فیس بوک، توییتر و … نیز آنها را با مخاطبین هدف خود به اشتراک بگذارید.

 

امیدوارم این ۶ دلیلی که گفته شد کاملا واضح بوده باشند و شما را به اندازه کافی تحریک کرده باشد که در جهت بازاریابی در سطح رسانه های اجتماعی حرکت کنید.

در نهایت این بخش را با یک توصیه از طرف یکی از ثروتمندترین کارآفرینان دنیا به پایان می برم. اگر جای شما بودم توصیه او را جدی می گرفتم.

توصیه بیل گیتس به آنلاین کردن کسب و کار

 

____________________________________________________________________________________________________________________

روند مطالعه دوره نقشه گنج اینستاگرام:

 1. چگونه در اینستاگرام برنده باشیم؟
 2. ۶ دلیل برای جدی گرفتن سوشال مدیا مارکتینگ
 3. ۸ گام اساسی برای رسیدن به گنج در اینستاگرام
 4. از اشتباهات خطرناک در اینستاگرام دور شوید
 5. بوم پرسونا و شناخت مخاطبان هدف
 6. تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام
 7. مهندسی معکوس روی محتوای رقبا
 8. محتوا درمانی در اینستاگرام
 9. گسترش راه های ارتباطی با مخاطبان در دنیای آنلاین
 10. تبلیغات در اینستاگرام
 11. افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *