تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام

تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام

در این مقاله در مورد تکنیک ها و اصول اولیه شروع و ادامه کار در اینستاگرام، مطابق با الگورتیم های آن را بررسی می کنیم. مواردی همچون یوزرنیم، بیو و پابلیک بودن پیج را بررسی می کنیم و نکاتی برای افزایش امنیت پیج اینستاگرام مطرح می نماییم.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

تا اینجای کار تعریف درست را یاد گرفتیم، اشتباهات خطرناک را شناختیم، اهداف را مشخص کردیم و پرسونای مخاطبان هدف را تعیین کردیم. حالا باید پیج ایستاگرام را آماده یک شروع قدرتمند کنیم. در این بخش قرار است از تکنیکها، الگوریتمها اینستاگرام و امنیت پیج صحبت کنیم.

تکنیکها و الگوریتم های اینستاگرام

اینستاگرام الگوریتم ها و تکنیک های خاص خود را دارد که به ۲ دسته تقسیم می شوند. دسته اول الگوریتم های متغیر هستند. الگوریتم هایی که با گذر زمان و پیشرفت پلتفرم اینستاگرام تغییر میکنند. دسته دوم تکنیک ها و الگوریتم های ثابت هستند. البته که این تکنیک ها هم در طول زمان دستخوش تغییر قرار میکیرند اما سرعت تغییر آنها بسیار کمتر است و اصول و استراتژی پشت آنها ثابت باقی می ماند.

در ادامه من در مورد تکنیک های پایدار صحبت می کنم. در مورد تغییرات و الگوریتم های متغیر و به روز باید سعی کنیم با مدرسان معتبر به صورت روزانه در ارتباط باشید و یا از طریق مطالعه مقالات خود اینستاگرام، خود را به روز نگخه دارید.

برویم سراق الگوریتم ها و تکنیک های همیشگی اینستاگرام…

یوزرنیم اینستاگرام

اولین موردی که برای ساخت یک پیج اینستاگرام نیاز دارید انتخاب یک یوزرنیم است. در انتخاب آن سعی کنید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. یوزرنیم باید ساده و کوتاه باشد و به راحتی بتوان آن را تلفظ کرد و به خاطر سپرد.
 2. نوشتن آن راحت باشد و نتوان با چند املا مختلف آن را تایپ کرد. در غیر این صورت ممکن است مخاطبان به دلیل استفاده از املا اشتباه نتوانند شما را پیدا کنند. همینطور ممکن است بعد از اینکه اعتباری بدست آوردید، رقبا از تشابه اسمی استفاده کنند و با املا متفاوت از نام برند شما استفاده نمایند.
 3. سعی کنید تا حد امکان از علائم دات و آندرلاین و عدد استفاده نکنید و اسم را روی هم بنویسید. چون اینستاگرام اولویت را به حروف، بعد به اعداد، بعد به آندرلاین و نهایتا به دات می دهد. این تکنیک به شما کمک می کند در سرچ اینستاگرام بالاتر دیده شوید.

نِیم (name) اینستاگرام

انتخاب نِیم هم روی جستوجو در اکسپلور بسیار تاثیر گذار است. در این قسمت نام برندتان را هم به انگلیسی و هم به فارسی قرار دهید.

بیو در اینستاگرام

بیو به دوقسمت تبدیل می شود. قسمت اول نوشته ای که با آن خود را معرفی می کنید و قسمت دوم لینکی وبسایت و سایر رسانه های شماست.

در قسمت اول بیو باید خیلی کوتاه و به صورت تلگرافی خودتان، کارتان و علایقتان را معرفی کنید. آنچه در بیو می نویسید می تواند بسیار روی ذهنیت مخاطب نسبت به شما تاثیرگذار باشد پس در نوشتن آن خوب دقت کنید. می توانید از یک هشتگ هم استفاده کنید. سعی کنید این هشتگ مهمترین موضوع در رابطه با کارتان باشد.

در قسمت دوم باید لینک وبسایت شما قرار بگیرد. این لینک به هیچ وجه نباید خالی یا اسپم باشد. یعنی نباید لینک سایتهایی که با قوانین اینستاگرام مقایرت دارند (مثلا سایت های سیاسی یا مستهجن) استفاده کنید. اینکار باعث می شود پیج شما جریمه شود. ابتدا تا ۱۴ روز به اکسپلور نمی روید و بعد از آن اگر لینک درست شده باشد مشکل برطرف می شود و در غیر این صورت جریمه برای مدت خیلی بیشتری تمدید می گردد.

در آپدیت های جدیدتر اینستاگرام، قابلیت اضافه کردن چند لینک ایجاد شده و شما میتوانید علاوه بر لینک وبسایت خود، لینک کانال تلگرام و سایر رسانه های خود را به طور مستقیم وارد نمایید.

لینک بیو در اینستاگرام

در صورت امکان بهتر است سایتی برای برندتان داشته باشید و لینک آن را در این قسمت قرار دهید.

این سایت نقطه امن کسب و کار و برندتان خواهد بود و اگر به هر دلیلی برای اینستاگرام مشکلی پیش آمد مخاطبان میدانند شما را کجا باید پیدا کنند و ارتباط تان با مشتریان قطع نمی شود.

به علاوه داشتن سایت به برند شما هویت می دهد و از نظر کاربران اعتبار بیشتری خواهید داشت و قابل اعتمادتر خواهید بود.

متخصص سئو حرفه ای” شاید در این زمینه بتواند به شما کمک کند.

اما اگر به هر دلیلی نتوانستید سایت خود را داشته باشید، به جای اینکه لینک خالی بماند بهتر است از زی لینک یا لینک کانال تلگرامتان را به جای آن وارد نمایید.

پیج بیزنسی باشد یا شخصی

در فصل های بعد در مورد مهندسی معکوس حرف خواهیم زد. برای انجام آن کار نیاز به اطلاعات هر چه بیشتر داریم و بیزنسی بودن یک پیج، آن اطلاعات مهم را در اختیار ما قرار می دهد. اطلاعاتی از قبیل تعداد سیو، تعداد افرادی که از طریق اکسپلور پست را دیده اند، reach و impression و کلی اطلاعات مفید دیگر. این اطلاعات در پیج بیزنسی قابل بررسی می باشد.

 

پیج پرایوت باشد یا پابلیک؟

شک نکنید جواب این سوال پابلیک است. مگر آنکه واقعا نخواهید همه پست های شما را ببینند و محتوایتان برای قشر خاصی باشد. مثلا ممکن است برخی مزون ها و آرایشگاه های خانم ها در چنین شرایطی باشند که من باز هم توصیه می کنم در صورت امکان آنها هم پیج اینستاگرام خود را در حالت پابلبک قرار دهند.

دلیلی برای پرایوت کردن وجود ندارد. اگر پیج شما پابلیک باشد افراد می توانند پست ها و استوری های شما را برای دوستانشان هم ارسال کنند. به این ترتیب محتوایتان می تواند دست به دست بین مخاطبان بچرخد و آنها را به سمت شما هدایت کند.

به علاوه اگر به هر طریقی موفق شدید افرادی را به پیج خود بکشانید، آنها به محتوای شما نگاه می کنند و در صورتی که متناسب با نیاز و سلیقه آنها باشد، شما را فالو خواهند کرد. در این صورت فالور واقعی و فعالی جذب می کنید که برای پیشرفت پیج مفید هستند.

 

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

یکی از مهم ترین و بهترین روش ها برای افزایش فالور قرار گرفتن پست ها و استوریهای شما در صفحه اکسپلور است. برنامه نویسان این اپلیکیشن همیشه در حال بروز رسانی اینستاگرام هستند تا بهترین محتوا را به مخاطبان نشان دهند و از این طریق سرگرم کننده تر باشند و محبویت بیشتری بین کاربران پیدا کنند.

اما الگوریتم و روش کار هوش مصنوعی اینستاگرام، به دلیل سیاست های این کمپانی و برای اینکه کسی نتواند این قوانین و الگوریتم ها را دور بزند و از روشهای غیر استاندارد وارد اکسپلور شود، خیلی شفاف نیست. بنابراین هیچ کس نمی تواند دقیقا به شما بگوید چطور می توانید وارد اکسپلور شوید. در ضمن این قسمت همان جاییست که اینستاگرام خود را به صورت مداوم آپدیت می کند. پس با یک قرارداد تکراری نمی توانید وارد اکسپلور شوید و آنجا بمانید. این موضوع باید بسته به پیج شما و الگوریتم های جدید اینستاگرام بررسی شود.

باز هم نکته کلیدی فصل قبل را تکرار می کنم. خودتان را به جای مدیران و برنامه نویسان اینستاگرام بگذارید. بهترین محتوا را تولید و سعی کنید مخاطبان بیشتری را با خود همراه نمایید.

در مسیر روشهایی وجود دارد که می توانید از طریق آنها شانس خود را برای رفتن به اکسپلور افزایش دهید. در ادامه چند نمونه از این روش ها را با هم بررسی می کنیم:

 1. از اشتباهات خطرناک که در مورد آنها حرف زدیم، به شدت خودداری کنید.
 2. سعی کنید پست های خود را بصورت پیوسته و منظم منتشر کنید. یعنی اگر قرار است هر دو روز یک پست ارسال کنید حتما طبق همین برنامه پیش بروید. مثلا امروز ۵ پست نگذارید و بروید و تا دو هفته دیگر هیچ فعالیت نداشته باشید. نظم در انتشار پست ها بسیار مهم است.
 3. درگیری مخاطبان با پست های شما برای هوش مصنوعی اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به تعداد فالور ها هرقدر لایک و کامنت بیشتری دریافت کنید از نظر این ربات ها پست های جذاب تری منتشر کرده اید و لایق قرار گرفتن در مقابل چشمان بیشتری هستید. به این ترتیب پست های شما وارد اکسپلور می شوند. در این بین اهمیت کامنت از لایک خیلی بیشتر است. پس سعی کنید مخاطبان خود را به هر بهانه ای تشویق به گذاشتن کامنت و نظر بکنید.معیار اصلی اینستاگرام برای ورود به اکسپلور
 4. به زمان انتشار هر پست و استوری توجه کنید. الگوریتم اینستاگرام به این شکل است که پست شما را به ۱۰% مخاطبانتان نشان میدهد. اگر بازخورد خوبی از طرف آنها بگیرید، پست را به بقیه فالورهایتان هم نشان می دهد و در غیر این صورت پست را در معرض دید آنها قرار نمی دهد. حالا اگر پستتان را در زمان نامناسبی منتشر کنید که بیشتر مخاطبانتان مشغول کار هستند و یا خوابیده اند، طی یک ساعت لایک و کامنت لازم را دریافت نمی کنید و این موضوع باعث می شود فالورهای دیگرتان هم پست را نبینند و باز هم نرخ اینگیجمت پایین تر بیاید. در نهایت علاوه بر اینکه فالورهایتان پست را نمی بینند،بازخورد خوبی هم نمی گیرید و وارد اکسپلور نمی شوید.
 5. قبل از انتشار یک پست، در اکسپلور پست های مشابه موضوع خودتان را پیدا و لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید. این کار شانس شما را برای رفتن به اکسپلور افزایش می دهد.
 6. گفتیم اینستاگرام هرروز آپدیت می شود و این فقط شامل الگوریتم های آن نیست. گاهی استیکرهای جدید به آن اضافه می شوند. لازم به یادآوری نیست که برنامه نویسان دوست دارند امکانات و استیکر های جدید را به همه نشان بدهند تا همه از آنها باخبر باشند و به این طریق با ایجاد تنوع، برای اپلیکیشن خود جذابیت بیشتری ایجاد کنند. بنابراین هرقدر از استیکر های جدید بیشتر در استوریها استفاده کنید شانس بیشتری برای رفتن به اکسپلور خواهید داشت.

فراموش نکنید مهمترین و بهترین روش برای وایرال شدن و پیشرفت پیج تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت است. اگر تمام تکنیک ها را بکار ببرید و به همه اصولی که گفتیم هم پایبند باشید اما با رعایت استانداردهای قابل قبول تولید محتوا نکرده باشید، جای هیچ تعجبی ندارد که به نتیجه نرسید!

 

امنیت پیج در اینستاگرام

اول از همه باید به شما بگویم اینستاگرام یک نرم افزار بسته است. یعنی هیچ کس نمی تواند کدهایی را به آن اضافه و یا از آن کم کند. بنابراین کمپانی اینستاگرام امنیت پیج کاربران را در دستور کاری خود قرار داده است و برای برقراری امنیت بیشتر تلاش می کند. اما کسی نمی تواند ادعا کند قادر است امنیتی بیش از آنچه خود اینستاگرام در نظر گرفته برقرار کند. نکاتی وجود دارند که با رعایت آنها می توانید امنیت پیج خود را تا ۹۰% افزایش دهید و آن ۱۰% باقی مانده هم مربوط به خود اینستاگرام است و هچکس نمی تواند در مورد آن کاری انجام دهد.

امنیت اینستاگرام

برای برقراری امنیت هر چه بیشتر پیج اینستاگرام خود قوانین زیر را رعایت کنید:

 •  به هیچ وجه یوزرنیم و پسورد اکانت اصلی خود را در سایت ها و نرم افزارهای دیگر وارد نکنید. حتی نرم افزارهای منتسب به اینستاگرام مثل GBinsta , storysaver یا هر اپلیکیشن دیگری فاقد اعتبار هستند و اگر اطلاعات پیج خود را در این اپلیکیشن و سایتها وارد کنید، اکانتتان را در خطر قرار داده اید.
 • با توجه به تعداد افرادی که باید به پیج شما دسترسی داشته باشند، اگر امکان استفاده از two-factor authentication را دارید حتما از آن استفاده نمایید.
 • باز هم برای امنیت بیشتر تاکید می کنم که پیجی را  خریداری نکنید.
 • در پسورد خود از علائم مختلف و اسپیس استفاده کنید.
 • امنیت ایمیلی که برای ساخت پیج استفاده می کنید به اندازه امنیت خود پیج است. هرگز از ایمیل های نامعتبر استفاده نکنید. از ایمیل مربوط به وبسایت خودتان هم استفاده نکنید. چون در صورت هک شدن سایت، پیج اینستاگرامتان هم در خطر قرار می گیرد.
 • با گوشیهای موبایل یا کامپیوتر ناشناس وارد اکانتتان نشوید.
 • در نهایت لینکهای ناشناسی را که برای شما ارسال می شوند را هرگز باز نکنید.

 

مغزمتفکر باشید و بدرخشید…

___________________________________________________________________________________________________________________

روند مطالعه دوره نقشه گنج اینستاگرام:

 1. چگونه در اینستاگرام برنده باشیم؟
 2. ۶ دلیل برای جدی گرفتن سوشال مدیا مارکتینگ
 3. ۸ گام اساسی برای رسیدن به گنج در اینستاگرام
 4. از اشتباهات خطرناک در اینستاگرام دور شوید
 5. بوم پرسونا و شناخت مخاطبان هدف
 6. تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام
 7. مهندسی معکوس روی محتوای رقبا
 8. محتوا درمانی در اینستاگرام
 9. گسترش راه های ارتباطی با مخاطبان در دنیای آنلاین
 10. تبلیغات در اینستاگرام
 11. افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

8 پاسخ

  1. سلام
   اینستاگرام امکانات زیادی رو در اختیار کاربرانش قرار داده که استفاده ازشون امتیازات مختلفی برای پیج ما میاره. استفاده از لوکیشن هم امتیازات مثبت زیر رو براتون به همراه داره:
   ۱- زمانی که GPS روشنه و اینستاگرام از این طریق موقعیت شما رو میسنجه، به شما اعتماد بیشتری پیدا می کنه و با این کار بهش ثابت می کنید که ربات نیستید.
   ۲-کاربرها با دیدن لوکیشن میفهمن کجایی و این برای شرکت ها عالیه.
   ۳-خیلی ها ممکنه از روی لوکیشن سرچ هایی رو انجام بدن. حالا اگه شما هم لوکیشن خودتون رو قرار داده باشید توی سرچ اونا دیده می شید و این برای جذب مخاطب و برند سازیتون خیلی خوبه.

   پس در حد امکان از لوکیشن در پست ها، استوریها و اطلاعات تماس پیج استفاده کنید.

  1. شما کلا باید ۴ تا عدد رو حفظ کنید برای همیشه و تمام:
   ۶۰۸ – ۱۰۸۰ – ۱۳۵۰ – ۱۹۲۰
   پست افقی اینستاگرام: ۱۰۸۰*۶۰۸
   پست مربعی اینستاگرام: ۱۰۸۰*۱۰۸۰
   پست عمودی اینستاگرام: ۱۰۸۰*۱۳۵۰
   IGTV و استوری: ۱۰۸۰*۱۹۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *