فزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

باید از تمام ظرفیت اینستاگرام برای درآمد زایی استفاده کرد. ما با تلاش و هزینه های فراوان فالورهای خود را افزایش می دهیم. حالا باید کاری کنیم درصد بیشتری از آنها از ما خرید کنند و نرخ تبدیل فالور به خریدار را افزایش بدهیم. در این درست روشهایی برای از بین بردن ترس مشتری از خرید و جلب اعتماد او در اینستاگرام صحبت می کنیم.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

تمام فعالیت های ما در اینستاگرام برای افزایش درآمد و مشتری است. برای رسیدن به این هدف از طریق اینستاگرام دو راه وجود دارد:

 • افزایش تعداد فالور
 • افزایش نرخ تبدیل فالورها (مشتریان باقوه) به مشتریان بالفعل

تا به اینجا در مورد روش های افزایش فالور صحبت کردیم.

در این قسمت می خواهیم به افزایش نرخ تبدیل بپردازیم. بحث در مورد این موضوع بسیار وسیع و طولانی است اما من قصد دارم مهم ترین نکته در افزایش نرخ تبدیل را به شما بگویم.

به این ترتیب همانطور که در ابتدای آموزش گفتم شما آنچه برای شروع نیاز دارید را می دانید. اما این هرگز نباید باعث شود دست از یادگیری و آموزش بردارید.

در علم فلسفه فقط زمانی می پذیریم که شما یک موضوع را بلد هستید و دانشی نسبت به آن دارید که به آن علم جامه عمل پوشانده باشید. در غیر این صورت آنچه که می دانید جزئی از دانش شما به حساب نمی آید! برای شروع به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید.

برگردیم به موضوع جذاب افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری. یک عامل اساسی وجود دارد که علاوه بر زندگی شخصی می توانید بیزنستان را هم زیر و رو کند. یک سلاح بزرگ که هم می تواند به نفع شما و هم بر علیه شما به کار برده شود.

ترس، سلاحی برای افزایش نرخ تبدیل

یکی از تکنیک های فروش و تبلیغ نویسی این است که به مخاطب در مورد خطری که او یا خانواده و عزیزانش را تهدید می کند هشدار بدهید و با ترساندنش، او را برای خرید محصولی که آن خطر احتمالی را برطرف می کند، ترغیب کنید.

بهره گیری از این تکنیک بستگی به استراتژی و مهارت تبلیغ نویسی شما دارد. منظور از تبلیغ نویسی لزوما نوشتن تبلیغ نیست. اصول تبلیغ نویس می تواند در تولید تک تک محتوای متنی، صوتی و ویدیویی به شما کمک کند. برای اطلاعات بیشتر درس “اصول تبلیغ نویسی” را مطالعه کنید.

آیا تا به حال با صحنه ای روبه رو شده اید که فردی وارد یک فروشگاه شود و تعداد زیادی از محصولات را بررسی کند و سوالات زیادی را از فروشنده بپرسد و در نهایت بدون اینکه خریدی انجام دهد با بهانه های مختلف از فروشگاه خارج شده باشد. احتمالا خودتان بارها این کار را کرده باشید. یکی از دلایل این رفتار ترس و تردید است. یک فروشنده حرفه ای باید تمام ترس های احتمالی مشتریان را شناسایی و برطرف نماید تا بتواند فروش خوبی را تجربه کند.

در فضای آنلاین و اینستاگرام هم شرایط همینطور است. یا بهتر است بگوییم شرایط کمی بدتر است. چون هیچ اعتماد و اطمینانی وجود ندارد. کسی که یک لباس را از مغازه می خرد، در صورتی که آن لباس مشکلی داشته باشد روز بعد به آنجا مراجعه می کند و در خواست تعویض آن لباس را خواهد داشت. فروشنده جایی نمی رود. سالهاست که آنجاست.

اما در فضای مجازی اعتماد کردن کمی سخت تر است. مشتریان باید پول را به حساب شخصی بریزند که او را نمی بینند و نمی شناسند. بعد باید منتظر باشند که محصول خریداری شده بدستشان برسد.

او با خودش اینگونه فکر می کند:

اگر پول را واریز کردم و محصولی دریافت نکردم چه؟ (خوشبختانه این طرز فکر در سال های اخبر کم کاهش یافته است) اگر محصول آن طوری که تبلیغ شده و عکسش منتشر شده نبود چه؟ اگر کیفیت لازم را نداشت چه؟

ممکن است اصلا محصولی در کار نباشد و شما خدمات خود را بفروشید. فرض کنید که یک پزشک هستید و در پیج خود محتوایی را تولید کرده اید و فالورهایی را جذب نموده اید. افراد برای استفاده از خدمات شما هم با ترس هایی رو به رو می شوند. آنها به سلامتی خود بسیار اهمیت می دهند. اگر آن پزشک به اندازه کافی باتجربه و کاربلد نباشد چه؟ آن وقت با تجویز اشتباه نه تنها به من کمکی نمی کند بلکه ممکن است سلامتیم را هم به خطر بیاندازد. چرا باید به او اعتماد کنم؟

تمام این سوالات ناشی از ترس هستند و شما برای افزایش نرخ تبدیل باید این ترس ها را از بین ببرید.

برای افزایش نرخ تبدیل باید به هر شکل ممکن ترس مشتری را از بین ببرید

حال باید یک سوال مهم از خودمان بپرسیم.

چگونه می توانید ترس مخاطبان خود را از بین ببریم و آنها را به مشتری واقعی تبدیل کنیم؟

افزایش اعتبار در اینستاگرام

برای این کار باید اعتبار خود را بالا ببریم و به مشتریان اطمینان بیشتری القا کنیم. آنها باید مطمئن باشند که سرشان کلاه نمی رود و با پرداخت هزینه کم یا معقولی بهترین خدمات و محصولاتی که می توانستند تهیه کنند را بدست آورده اند. خوشبختانه راه های زیادی برای افزایش اعتبار وجود دارد.

 • طراحی یک سایت و قرار دادن لینک آن در بیو پیج می تواند اعتماد بیشتری جلب کند. علاوه بر آن اگر در بیشتر پلتفرمها (تلگرام، یوتوب، آپارات و…) حضور داشته باشید و افراد شما را همه جا ببینند علاوه بر بحث برندسازی راحت تر می توانند به شما اطمینان کنند.
 • تمام گواهینامه ها، اعتبارنامه ها، گواهی اصالت کالا و اصل بودن محصولات و هر مدرک دیگری را که می تواند اعتماد مخاطب را جذب کند در هایلایت های پیج خود قرار دهید.
 • یک گارانتی معتبر می تواند ترس مشتریان را تا حد زیادی از بین ببرد. شما باید ریسک مشتری را تا جای امکان کم کنید و خودتان آن را بپذیرید. اگر واقعا محصول و خدمات خوبی دارید که باید هم داشته باشید، تردید نکنید و گارانتی خوبی برای آنها در نظر بگیرید. مثلا در صورت امکان می توانید به مشتری اعلام کنید در صورت عدم رضایت می تواند کالا را تا 2 روز پس از خرید بازگرداند و وجه خود را بدون قید وشرط پس بگیرد. زمانی که او خیالش راحت باشد برای خرید جرات پیدا می کند. او می داند اگر کالا یا خدمات آنطور که وعده داده شده بودند، نبود،به سادگی می تواند بدون هیچ مشکلی آن را مرجوع کند و پول خود را پس بگیرد.
 • نظرات مشتریان راضی را منتشر کنید و به این کار ادامه دهید. نیازی نیست که در این مورد زیاده روی کنید اما می توانید هر روز یا هر چند روز پیامهایی که از طرف مشتریان راضی دریافت کرده اید در مقابل چشمان سایر مخاطبان قرار دهید. آنها با دیدن این پیام ها بیشتر به شما اعتماد می کنند. با خود می گویند پیش از من هم کسانی از محصولات و خدمات آنها استفاده کرده و از آن راضی بوده است. این موضوع روی ناخودآگاه آنها تاثیر مثبت می گذارد.
 • می توانید گاهی تصاویری از پشت صحنه(!) منتشر کنید. مثلا زمان بسته بندی کالاهایی که سفارش داده شده اند و قرار است تا ساعتی دیگر برای صاحبانشان فرستاده شود از آنها فیلم بگیرید و آن را منتشر کنید. یا تصاویری که کارمندان را هنگام کار نشان می دهد می تواند اعتماد جلب کند.
 • اگر می توانید از نظرات افراد معتبرتر هم استفاده کنید. سلبریتی ها، اینفلوئنسرها و افرادی که در زمینه کاری خود سرشناس و معتبر هستند. می توانید از آنها بخواهید که متن یا ویدیویی برای شما ارسال کنند که در آن شما را تایید می کنند.

با استفاده از این روش ها می توانید ترس فالورهای را در فضای مجازی از بین ببرید و نرخ تبدیل مخاطبان به مشتریان را افزایش دهید.

___________________________________________________________________________________________________________________

روند مطالعه دوره نقشه گنج اینستاگرام:

 1. چگونه در اینستاگرام برنده باشیم؟
 2. 6 دلیل برای جدی گرفتن سوشال مدیا مارکتینگ
 3. 8 گام اساسی برای رسیدن به گنج در اینستاگرام
 4. از اشتباهات خطرناک در اینستاگرام دور شوید
 5. بوم پرسونا و شناخت مخاطبان هدف
 6. تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام
 7. مهندسی معکوس روی محتوای رقبا
 8. محتوا درمانی در اینستاگرام
 9. گسترش راه های ارتباطی با مخاطبان در دنیای آنلاین
 10. تبلیغات در اینستاگرام
 11. افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *