اینستاگرام مارکتینگ چیست و چه کسی در آن برنده می شود؟

چگونه در اینستاگرام برنده باشیم؟

ما از اینستاگرام به گونه ای استفاده می کنیم که با کمترین هزینه و زمان بتوانیم به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنیم. بازاریابی رسانه های اجتماعی ساختن روابط با مخاطبان هدف بر اساس محتوا است.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

بازاریابی رسانه های اجتماعی چه چیزی هست و چه چیزی نیست؟

برداشتهای غلط زیادی در این مورد وجود دارد و حتی زمانی که با افرادی صحبت می کنیم که خود در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند، یا خود را مشاور این حوزه می دانند، تعاریف بسیار متفاوتی دریافت می کنیم. در این حوزه برخی افراد روی محتوا تمرکز می کنند، برخی به تبلیغات و استفاده از رباتها توجه بیشتری می کنند، برخی از متخصصان روی شبکه سازی تمرکز می کنند و عده ای هم به برگزاری مسابقات و کمپین ها علاقه بیشتری نشان می دهند. با این روشها و تعاریف مختلف ممکن است کمی گیج شده باشید. اجازه بدهید کمی موضوع را ساده تر کنیم.

همه این موارد در جستوجو یک پاسخ هستند.چگونه بازدید و فالور بیشتری برای پیج خود ایجاد کنم؟

اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت دارند مسیر اشتباهی را در پاسخ به این سوال طی می کنند و بلیط یکطرفه را به سوی شکست و ناامیدی خود تهیه می کنند.

تعریف برنده از بازاریابی اینستاگرام

با تمام آنچه که گقته شد هدف ما از فعالیت در اینستاگرام چیست؟ ما از اینستاگرام به گونه ای استفاده می کنیم که با کمترین هزینه و زمان بتوانیم به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنیم. بازاریابی رسانه های اجتماعی ساختن روابط با مخاطبان هدف بر اساس محتوا است. اجازه بدهید تکرارش کنم. بازاریابی رسانه های اجتماعی ساختن روابط با مخاطبان هدف بر اساس محتوا است.

تعریف برنده در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی

شما باید از محتوا بصورت استراتژیک استفاده کنید. باید با مخاطبان خاصی حرف بزنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. در مورد فالورهایتان حرف میزنم. زمانی که افراد مناسبی را در لیست خود قرار دادید خوشگذرانی شروع می شود و بقیه موارد فقط کارهای اضافی هست. باید مخاطبان هدف خود را در لیست قرار دهید و اینستاگرام وسیله اولیه برای انجام این کار است. همه چیز حول محور این لیست می چرخد. زمانی که از اساس محتوا برای ساختن ارتباط با مخاطب مناسب استفاده می کنید باید روی قرار دادن محتوای مناسب در مقابل چشمان افراد مناسب تمرکز کنید تا سطح معقولی از اعتماد بسازید.

فراموش نکنید که این یک بازی طولانی مدت است و قطعا یک ماراتون است و نه یک دوی سرعت. اگر این انتظار شما باشد، خودتان را برای یک پیروزی طولانی مدت آماده می کنید. دیگر یک بازاریاب صفحات اجتماعیِ، بلاگر یا فعال در اینستاگرام معمولی نخواهید بود که بدون دقت و اطلاعات لازم، جفت پا درون بازی می پرد تا بفهمد نتیجه به این سادگی ها بدست نمی آید! انتظارات خود را بر اساس تعریف درست مدیریت کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. بدترین کاری که الان می تونید انجام بدید خراب کردن شانس موفقیت در آینده با تعریف اشتباه و پر کردن ذهنتان با انتظارات اشتباه است.

برندسازی با محتوا در اینستاگرام

اگر همه کارها را درست انجام بدهید صاحب یک برند قدرتمند می شوید و اجازه بدهید بگویم که این بزرگترین دارایی شما خواهد بود و از این طریق بازدید واقعی را به سمت خود جذب می کنید، و این بازدید تمام چیزی است که به آن نیاز دارید.

این ترافیک، ترافیک با کیفیت است. آنها فقط مخاطبان رندومی نیستند که از روی کنجکاوی صفحه شما را باز کرده باشند. آنها در واقع مخاطبینی هستند که به هر آنچه که شما تلاش می کنید به آنها بفروشید علاقه دارند. آنها واقعا می خواهند بیشتر بدانند و می خواهند روابطشان را با شما بیشتر کنند تا بدانند دقیقا چه چیزی می فروشید یا چه چیزی به آنها یاد می دهید. چیزی که ارائه می کنید را دوست دارند و به شما اعتماد می کنند.

آنها مخاطبین واقعی هستند و این تنها زمانی ممکن است که برندتان را به خوبی ساخته باشید. باید یک ارزش را به مخاطب خود انتقال دهید. خیلی دوست داشتم بتوانم  بگویم تولید محتوا برای رسیدن به این خواسته کافی است. اما اینطور نیست. این تنها بخشی از مسئله را توضیح می دهد. باید آن محتوا را به مخاطبین عرضه کنید که واقعا به آن علاقه دارند و در پایان، زمانی که آنها به لیست دنبال کننده های شما ملحق می شوند انتظار ارزش دارند و لایق آن هم هستند و اینگونه برند ساخته می شود.

زمانی که مخاطبان، شما را فالو می کنند متوجه می شوند که وقتشان را تلف نکرده اند. به این خاطر که شما محتوای ارزشمندی برایشان آپلود می کنید و به زندگی آنها ارزش اضافه می کنید. بازاریابی اینستاگرام، در هر زمینه ای قابل اجراست به همین دلیل هم هست که بسیاری افراد به دنبال این نوع بازاریابی هستند، اما بسیاری از آنها نمی دانند چطور باید در این عرصه کار کنند تا به نتیجه برسند.

راز موفقیت در اینستاگرام

من این راز را به شما گفتم و باز هم تکرارش می کنم.

راز موفقیت در اینستاگرام چیست؟

شاید کمی ساده به نظر بیاید اما در عمل با چالش های زیادی رو به رو می شوید. برای اجرای این راز گام های مختلفی وجود دارد و من در قسمتهای بعدی قصد دارم وارد بخشهای مختلف این معادله شوم.
در این بخش فقط قصد داشتم شما را با تعریف درست و انتظارات درست در این زمینه آشنا کنم. در غیر این صورت در این مسیر، تنها به دلیل انتظارات غلط، شکست می خوردید. این روش از آن راه های ثروتمند شدن یک شبه نیست. از نوع آن داستان های پولدار شدن یک شبه نیست. این روش نیاز به کار واقعی دارد. این یک معامله واقعی است.

آماده سفر هستید؟

 

____________________________________________________________________________________________________________________

روند مطالعه دوره نقشه گنج اینستاگرام:

 1. چگونه در اینستاگرام برنده باشیم؟
 2. ۶ دلیل برای جدی گرفتن سوشال مدیا مارکتینگ
 3. ۸ گام اساسی برای رسیدن به گنج در اینستاگرام
 4. از اشتباهات خطرناک در اینستاگرام دور شوید
 5. بوم پرسونا و شناخت مخاطبان هدف
 6. تکنیک ها، الگوریتم و امنیت در اینستاگرام
 7. مهندسی معکوس روی محتوای رقبا
 8. محتوا درمانی در اینستاگرام
 9. گسترش راه های ارتباطی با مخاطبان در دنیای آنلاین
 10. تبلیغات در اینستاگرام
 11. افزایش نرخ تبدیل فالور به مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *