چگونه متخصص سئو حرفه ای و قابل اعتماد پیدا کنیم؟

چگونه سایت خود را در گوگل بالا بیاوریم؟

چگونه ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟

در این پست آنچه مدیران و صاحبان کسب و کار باید در مورد سئو و متخصص سئو حرفه ای و قابل اعتماد بدانند را به شما توضیح می دهیم. اینکه چگونه سئو باعث افزایش ترافیک سایت و بالا آمدن رتبه سایت شما در گوگل می شود و این کار چه تاثیری بر برند و درآمدتان دارد.

تاثیر سئو بر فروش

از حرف های کلیشه ای و کاملا واضحی که بر اهمیت حضور در فضای آنلاین تاکید می کنند همه جا صحبت می شود، و ما قصد نداریم مسائل بدیهی را دوباره تکرار کنیم. ضرورت حضور قدرتمند در دنیای مجازی و آنلاین برای ۹۰% کسب و کارها مثل روز روشن است.

و اما سئو!!!

چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

سئو با بالا آوردن رتبه شما در گوگل، ۲دستاورد فوق العاده می تواند برای شما داشته باشد:

 • اول جذب مشتری بیشتر
 • دوم اعتبارسازی در ذهن مخاطبان هدف

چرا سایت خود را سئو کنیم؟

حال چگونه؟

شما اگر شرکت داشته باشید، اگر پزشک باشید و کلینیک یا مطب داشته باشید و یا اگر فروشگاه داشته باشید مهمترین تصمیم در ابتدای راه اندازی بیزنستان، این است که محل حضور شما (شرکت، مطب، فروشگاهتان) کجا باشد تا به اصطلاح پاخور بهتری داشته باشد؟ تا بیشتر در دید افراد قرار بگیرد؟ تا اعتبار بیشتری داشته باشید؟

شرکتی که در مرکز شهر واقع شده و پرسونل بیشتری دارد که لباس سازمانی زیبایی به تن دارند، اعتبار بیشتری در ذهن مخاطب ایجاد می کند نسبت به شرکتی که در حاشیه شهر، یک دفتر کوچک دارد و همینطور تابلو و پرسونل متخصص و سازماندهی شده ای ندارد.

فضای وب هم یک شهر بزرگ است. محتوا، سئو و زیبایی گرافیکی و طراحی سایت همتراز با پرسونل شما عمل می کنند. هم از نظر کمی و هم کیفی. و این که گوگل چقدر شما را به رسمیت بشناسد نتیجه بازی را عوض می کند. اگر با کلمات کلیدی مناسب در صفحه اول گوگل باشید، افراد بیشتری شما را خواهند شناخت، برندسازی موفق تری خواهید داشت و مشتری های بیشتری جذب می کنید.

شکست رقبا و گرفتن سهم بازار بیشتر با سئو

ممکن است یک مشتری بالقوه شما در حال تحقیق در مورد شما و رقبایتان باشد تا یکی را انتخاب کند. سایت و رتبه بالاتر شما در گوگل، مسلما به صورت خودآگاه و ناخودآگاه روی تصمیم آنها برای انتخاب شما تاثیرگذار است. بنابراین سئو برای گرفتن سهم بازار بیشتر و شکست دادن رقبا یک سلاح قدرتمند در دستان شماست.

پس در یک نتیجه گیری کلی: اهمیت حضور شما در فضای آنلاین اگر بیشتر از دنیای واقعی نباشد، کمتر هم نیست. و موقعیت وبسایت شما در گوگل و ساختار و طرح سایت شما نقش مکان، پرسونل و خدمات شما را در دنیای فیزیکی دارد.

با سئو بهتر، مشتریان و اعتبار بیشتری دارید و خیلی راحت تر می توانید رقبایتان را از میدان بدر کنید. این کار کمی زمان بر است اما همین زمانبر بودن، آن را ارزشمندتر می کند. چون زمانی که به جایگاهی که می خواهید رسیدید، کسی نمی تواند به سادگی شما را شکست بدهد.

البته لازم به ذکر است، حتی اگر سایت شما با سئو بالا آمده و حالا رتبه خوبی در صفحه اول نتایج گوگل دارید و افراد زیادی را جذب می کنید، باز هم باید برای حفظ رتبه خود به سئو کردن سایت و تولید محتوا ادامه دهید. چراکه با افزایش ترافیک به زودی رقبا هم تلاش خود را بیشتر می کنند تا رتبه برتر را از شما بگیرند. پس فرایند سئو یک نیاز همیشگی است و البته تلاش در آن به نتایجش می ارزد.

سئو (SEO) چیست؟

Seo متشکل از حروف اول عبارت (Search Engine Optimization) به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستوجو و به طور خاص گوگل است.

سئو کاملا کاری تخصصی است و یادگیری و کسب تجربه در آن ماه ها زمان لازم دارد و ما قصد نداریم در مورد جزئیات آن صحبت کنیم. در واقع قصد زیاده گویی نداریم و صرفا موارد ضروری که دانستنشان برای مدیران و صاحبان کسب و کار لازم است با شما درمیان می گذاریم تا دیدی کلی از روند انجام کار داشته باشید.

دانستن این نکات در مورد سئو برای مدیران و صاحبان کسب و کار ضروری است.

همه چیز به برنامه و استراتژی شما بستگی دارد. اینکه قصد فروش و جذب مشتری دارید یا صرفا برندسازی و اعتماد سازی؟ اینکه قصد دارید با چه کلمات کلیدی در صفحه گوگل دیده شوید؟ اینکه چقدر بودجه به این کار اختصاص می دهید؟ و ده ها فاکتور دیگر…

وظایف متخصص سئو چیست؟

تحلیل و آنالیز رقبا

اگر بگوییم ۵۰%  کار سئو تحقیق و آنالیز کردن است اغراق نکرده ایم. تحقیق درست در بازدهیِ هزینه های شما معجزه می کند.

کاری که اکثر سئوکاران چه کسانی که شرکتی کار می کنند و چه کسانی که فریلنسر هستند از آن صرفه نظر می کنند.

با تحقیقات درست باید رقبا و بهترین کلمات کلیدی را پیدا کرد. کلمات کلیدی که ترافیک و جستوجوی بالایی دارند و در عین حال رقابت بر سر آنها کمتر است و راحت تر می توان در آن ها رتبه گرفت، ترافیک و اعتبار سایت را بالا برد.

یافتن رقبای مناسب شما را از خطر هزینه های پوچ و بی نتیجه نجات می دهد. برخی از رقبای شما ممکن است سالها در فضای وب فعالیت کرده باشند و بودجه زیادی را به اینکار اختصاص داده باشند. اگر اینطور باشد اعتبار آنها قبلا افزایش یافته است و رقابت با آنها قبل از اینکه به اندازه کافی قدرتمند باشید کار عاقلانه ای نیست و منابع شما را به هدر می دهد.

با تحقیقات درست میتوانید رقبای مناسب را پیدا کنید و با دنبال کردن رد پایشان، از آنها الگوبرداری نمایید. همه کارهایی که انجام می دهند را به اضافه کارهایی که خودتان، مدیرتبلیغاتتان یا متخصص سئو شما در ذهن دارد، انجام دهید تا از آنها جلو بزنید.

تحلیل و آنالیز رقبا قدم اول در سئو حرفه ای است

 

مقاله “استراتژی رقابت” می تواند به شما برای یافتن رقبای مناسب کمک کند.

از همین قدم اول راهِ سئوکار خوب و سئوکار مبتدی یا بی توجهی به تحلیل و آنالیز رقبا از هم جدا می شود.

مراحل مختلف سئوی تخصصی

بعد از تحقیقات درست و انتخاب کلمات کلیدی، کارهای سئو به ۳ دسته تقسیم می شود:

 1. سئو تکنیکال (technical seo): در این بخش از جنبه فنی و تکنیکی روی سئو کار می شود. تلاش می کنیم سایت و مطالب آن برای گوگل قابل فهم تر باشد و گوگل سریع تر آنها را بررسی و در پایگاه اطلاعاتی خود اصطلاحا ایندکس کند. برخی کدنویسیها، ارزیابی و بررسی نتایج کارهای قبلی در ابزاری مانند سرچ کنسول گوگل، بالا بردن امنیت سایت (SSL) ، افزایش سرعت لود سایت، ساخت نقشه سایت و معرفی آن به گوگل، ساختار و ریسپانسیو بودن سایت برای موبایل و تبلت (تغییر ابعاد سایت برای خوانایی بیشتر در صفحه نمایش موبایل که کوچکتر است. این کار باید در زمان طراحی سایت مورد توجه شما باشد) و بسیاری کارهای دیگر…
 2. سئو داخلی (on page seo): با توجه به کلمات کلیدی، به سئوی صفحات داخلی سایت رسیدگی می شود. تولید محتوا بهینه سازی شده که با استفاده از لینک های مختلف به هم مرتبط می شوند. به این ترتیب هم گوگل ارزش بیشتری به آن صفحات و مقالات می دهد و از طریق آنها صفحات دیگر را پیدا می کند و هم اینکه اگر اصول تبلیغ نویسی رعایت شده باشد و انگیزه لازم در مخاطب را ایجاد کند، او را تشویق می کند که به صفحات دیگر سایت هم سری بزند و زمان بیشتری را در سایت سپری کند. این موضوع هم به سئوی سایت کمک می کند و موردیست که شما هم به عنوان مدیر می توانید آن را کنترل کنید(تبلیغ نویسی و لینکدهی داخلی).تولید محتوای خوب و موثر در این قسمت بسیار مهم است.
 3. سئو خارجی (off page seo): حال بیاید سایتمان را به عنوان یک شخص واقعی در نظر بگیریم. چه چیزی به یک انسان اعتبار بیشتری می دهد؟ خب موارد زیادی در این موضوع تاثیرگذار هستند اما یکی از مهمترین موارد این است که چند نفر او را می شناسند و چقدر شهرت دارد. هرقدر انسان های بیشتری او را بشناسند و تایید کنند اعتبار بیشتری خواهد داشت. و فاکتور دوم هم اعتبار آن افرادی است که او را تایید می کنند. اگه یک مدیر عامل معتبر یا یک وزیر، شخصی را تایید کنند، تایید آنها ارزشمندتر از تایید ۵۰۰ فرد عادی است. همین اتفاق برای سایت ما هم می افتد. هر قدر سایت های بیشتری، با اعتبار بالاتری(از نظر گوگل) و با محتوای مرتبط تری به سایت ما لینک بدهند، در واقع دارند ما را تایید می کنند و اعتبارشان را به سایت ما انتقال می دهند. در این بخش کار یک سئو کار گرفتن لینک های خارجی بیشتر از سایت های مختلف و معتبر است.

 

چگونه یک سئو کار خوب و قابل اعتماد پیدا کنیم؟

 

انتخاب یک سئوکار خوب و حرفه ای یکی از مهم ترین کارهایی است که یک مدیر و صاحب بیزنس باید انجام دهد. چون اگر از روش های ناسالم برای سئو سایت (سئو کلاه سیاه) استفاده شود و با اگر کاری به اشتباه انجام شود می تواند منجربه جریمه(penalty) شدن سایت و ورود به لیست سیاه گوگل برای همیشه شود.

اگر سئو کلاه سیاه داشته باشید یا به اشتباه سایت خود را سئو کنید گوگل شما را جریمه می کند و برای همیشه امکان ایندکس شدن سایتتان را از شما می گیرد.

نکته: رسیدن به صفحه نخست چند ماه طول می کشد و گاهی برخی سئو کارها برای رسیدن به نتیجه زود هنگام و دریافت پول بیشتر، سعی می کنند با استفاده از روشهای غیر استاندارد، تقلب کنند و به عبارتی گوگل را فریب بدهند. در این شرایط ممکن است برای چند هفته سایت رتبه خوبی داشته باشد اما به محض اینکه گوگل متوجه تخلف شود سایت را جریمه می کند و دیگر امکان رتبه گرفتن را از آن سایت می گیرد. پس برای نتیجه گرفتن در گوگل عجله نکنید. ممکن است به ضررتان تمام شود.

برای کار بر سئوی خود ۲ راه پیش رو دارید:

 1. کار با شرکت های طراحی سایت، تولید محتوا و پشتیبانی
 2. کار با افراد و گروه های فریلنسر(دورکاری و برون سپاری)

چگونه متخصص سئو در زمینه پزشکی، متخصص سئو سایت شرکتی و متخصص سئوی سایت فروشگاهی پیدا کنیم؟

هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه توضیح می دهیم.

همکاری شرکت های مشاور و متخصص سئو

کار را با شرکت ها شروع می کنیم. آنها مکان مشخصی دارند و در صورتی که بر خلاف قرار داد کاری کنند می توانید به محل شرکت آنها مراجعه کنید و یا از آنها شکایت نمایید. هر چند روند این کار آنقدر سخت است که خیلی ها از آن صرفه نظر می کنند. گذشته از این با توجه به آنچه تا به حال گفتیم باید متوجه شده باشید که اگر کسی نخواهد درست و با معیارهای اخلاقی کار کند به راحتی می تواند از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند.

البته نیازی نیست نگران باشید. هنوز افراد با وجدان و درست کار زیادی در این زمینه فعال هستند. با وجود اینکه پیدا کردن آنها چالشهایی برایتان دارد اما نیازی نیست از این بابت نگران باشید.

به موضوع خودمان برگردیم. شرکت های طراحی سایت و سئو معایبی هم دارند. آنها باید هزینه اجاره دفتر و شرکت خود را پرداخت کنند. هزینه های آب و برق، هزینه مالیات، تیم فروش و موارد دیگر…

به این ترتیب هزینه های جاری آنها بیشتر می شود و در نتیجه هزینه همکاری با آنها هم برای شما افزایش می یابد.

به علاوه افرادی که در شرکت ها کار می کنند معمولا مبتدی تر هستند و زمانی که به مهارت لازم برسند، بیشترشان ترجیح می دهند بصورت شخصی و فریلنسر کار کنند و از شرکت خارج می شوند.

گذشته از این تعداد کارهایی که به آنها سپرده شده بیشتر اوقات بیشتر از توانشان است که باعث کاهش کیفیت نهایی کار می شود.

کار با مشاور و متخصص سئو فریلنسر چگونه است؟

مشکل بزرگ کار با این افراد این است که دفتر مشخصی ندارند که شما بتوانید حضوری به آن مراجعه کنید. بنابراین باید با شخصی همکاری کنید که کاملا مورد اعتماد شما باشد. چرا که اگر او قصد کلاهبرداری از شما را داشته باشد و یا کارتان را خراب کند و باعث شود گوگل شما را جریمه کند، برای فرار از پاسخدهی به شما، کافیست شماره تماسش را تغییر دهد. به همین سادگی!!!

اطلاعات سایتتان هم که دست اوست. این شرایطی نیست که شما دوست داشته باشید در آن قرار بگیرید.

اما از طرفی بسیاری از کسانی که آزاد (فریلنسر) کار می کنند مهارت و تجربه بیشتری نسبت به کارمندان شرکت های طراحی سایت و سئو دارند. همینطور هزینه های سربار ندارند. بنابراین هزینه ای که به شما اعلام می کنند نسبت به بازدهی، بهینه تر است.

با این اوصاف اینکه با شرکت ها کار کنید و یا با فریلنسرها، انتخابی است که تنها شما در مورد آن تصمیم می گیرید.

چطور یک متخصص سئو قابل اعتماد پیدا کنیم؟

اعتماد در این کار حرف اول را می زند.

همه می گویند ما بهترین هستیم. (الکی مثلا 🙂 کنتور که نمیندازه!) خیلی به این ادعاها توجه نکنید و خودتان آستینهایتان را بالا بزنید، تحقیق کنید تا عیار هر کس برایتان مشخص شود.

!) برای ارزیابی قابل اعتماد بودن متخصصان سئوی فریلنسر، می توانید تاریخچه و محتوای سایت خودشان و نمونه کارهای قبلیشان را بررسی کنید. از نظر زمانی(چند سال است فعالیت می کنند؟) و کیفیت محتوا. اگر مدت زیادی باشد که آنها روی برند و سایت خودشان فعال هستند،حتی اگر شرکت ثبت شده ای نداشته باشند، اعتبارشان را به خطر نمی اندازند و روی آن ریسک نمی کنند. بنابراین دسترسی به آنها امکان پذیر است و پاسخگوی شما خواهند بود.

اما آنها را از کجا باید پیدا کنیم؟

توصیه افرادی که می شناسیدشان و به آنها اعتماد دارید یک راه خوب است. آنها قبلا با شرکت یا شخصی در طراحی سایت و سئو همکاری داشته اند و اگر نتیجه خوبی گرفته باشند او را به شما معرفی می کنند. به این ترتیب شانس شما برای پیدا کردن شرکت یا فریلنسر مناسب افزایش می یابد. پس از دوستان و همکارانتان پرس و جو کنید.

و اگر اطرافیان شما کسی را نمی شناسند، کمک گرفتن از افرادی که قبلا با متخصصان سئو و طراح سایت کار کرده اند هم روش خوبی است.

اما چگونه مشتری های قبلی آنها را پیدا کنید؟

خیلی ساده است. چند نمونه کار از متخصص سئویی که برای همکاری مناسب می دانید، بخواهید. در نمونه کارهای قبلی، حتما اطلاعات تماس را در سایت قرار داده اند. با مشتری های قبلی تماس بگیرید تا از کیفیت کار آن طراحان سایت و متخصصان سئو مطمئن شوید.

یک متخصص سئو حرفه ای چه تعهدی به شما می دهد؟

نکته اول اینکه اگر چیزی آنقدر خوب بود که نشود آن را باور کرد، خب آن را باور نکنید. اگر شخصی ادعای تخصص در سئو را داشت و به شما قول هایی مبنی بر این داد که در بازه زمانی مشخص شما را حتما به جایگاه خاصی مثلا صفحه اول گوگل می رساند، می توانید به او و تخصصش شک کنید. این موضوع که با چه کلماتی در چه زمانی و به چه جایگاهی می رسید تحت تاثیر عوامل مختلفی است که خیلی از آنها خارج از کنترل خواهد بود.

 • اینکه در آن کلمات چند رقیب دارید؟
 • آنها چقدر روی سئو سرمایه گذاری کرده اند؟
 • اعتبار دامنه سایت های رقیب چقدر است؟
 • بودجه شما برای خرید لینک و استخدام متخصص تولید محتوا و سئو چقدر است؟
 • مهارت متخصص سئو شما و  رقبا چقدر است؟ تیمشان از چند نفر تشکیل شده؟
 • و ده ها فاکتور دیگر

پس قطعا نمی توان با اطمینان در مورد آینده یک کلمه خاص صحبت کرد و اگر شخصی چنین قول هایی به شما داد، احتمالا یکی از حالات زیر برایتان اتفاق خواهد افتاد:

 • او شخصی کاملا کارنابلد و ناشی است که فقط می خواهد کار را از شما بگیرد. او اینگونه فکر می کند که در ابتدای قرارداد مبلغی را از شما دریافت کرده است و حتی اگر بعد از چند ماه به هدف نرسیده باشد، همان مبلغ اوله برایش کافیست.
 • او سئو را بلد است و میداند که احتمالا نمی تواند سر قولی که به شما می دهد بماند. پس هدف او هم گرفتن پول اولیه قرارداد، برای شروع کار است و چون هدفش از اول فقط همین بوده، کار خاصی برای سایت شما انجام نمی دهد و در آخر می گوید: “نشد. پس باقی هزینه قرارداد را نمی گیرم.” و با منت از کار انصراف می دهد! یا اگر اطلاعات کافی در زمینه سئو نداشته باشید، احتمالا سعی می کند شما را فریب دهد. مثلا او می تواند با گرفتن هزینه قابل توجه از یک مدیر کم اطلاع که فرق سئو طبیعی و گوگل ادز را نمی داند، بدون اینکه کار خاصی برای سئو سایت انجام دهد، تنها با گرفتن تبلیغات گوگل (گوگل ادز)، او را برای پرداخت هزینه بیشتر ترغیب می کند.

پس با این اوصاف یک سئو کار حرفه ای باید چه قولی بدهد؟

گوگل ابزاری به نام “گوگل سرچ کنسول” دارد که وضعیت کلی سایت، موقعیت سایت شما با کلمات کلیدی مختلف در گوگل و همینطور میزان ورود افراد به سایت را نشان می دهد.

همانطور که قبلا هم گفتیم یکی از وظایف مهم متخصص سئو، تحقیق و آنالیز میدان جنگ است! کار متخصص سئو این است که بیشترین تعداد مخاطبان هدف را با بودجه تعیین شده به سایت شما بکشاند. ممکن است این کار را با کلمات کلیدی مختلفی انجام دهد. شما هدف را مشخص می کنید و او باید با کلمات و عباراتی نزدیک به آن، ترافیک سایت شما را افزایش دهد.

بنابراین کاری که سئو کار باید انجام بدهد این است که پس از مهلت تعیین شده وضعیت سایت شما را در گوگل سرچ کنسول به شما نشان دهد و میزان افزیش ترافیک سایت و کلمات کلیدی برتر سایت را به شما گزارش دهد. قولی که او می دهد این است که مثلا بعد از ۶ ماه با ۵ عبارت کلیدی ( حدودی و نه دقیق!) در صفحه اول هستید و مثلا ۲۰۰۰ ورودی جدید به سایت خواهید داشت.

در مرحله بعد به نحوه ارتباط و صحبت کردن آنها، وضعیت پاسخدهی و رعایت آداب اجتماعیشان توجه کنید. این مورد شزط لازم است اما کافی نیست. یعنی اگر دسترسی به آنها راحت بود، این وظیفه آنهاست و آپشنی اضافه محسوب نمی شود. اما اگر اینطور نبود بهتر است از همکاری با آنها پیش از اینکه دیر شود، صرفه نظر کنید.

و در نهایت با پرسشهایی از آنها، از روند کار مطلع شوید و تسلطشان بر سئو و تولید محتوا را بررسی نمایید.

گذشته از این وقتی از آنها گزارش گوگل سرچ کنسول بخواهید و اگه بخواهید این گزارش را از روی سایتِ گوگل به شما ارائه کنند، هم حساب ویژه ای روی شما باز می کنند که از سئو سر در می آورید و هم دیگر به سادگی نمی توانند قضیه را بپیچانند و عملکرد ضعیف خودشان را پنهان کنند!!!

متخصص سئو

اگر تصمیم گرفتید با فریلنسرها کارکنید، مغز متفکر می تواند یکی از گزینه های شما باشد. (احتمالا بهترین گزینه 🙂 )

خوشحال می شویم شرایطی مهیا شود تا با شما همکاری کنیم. در این زمینه در موراد زیر می توانیم کنارتان باشیم:

طراحی و پشتیبانی سایت
تولید محتوا و سئوی تخصصی در زمینه های مختلف
متخصص سئو سایت های شرکتی
متخصص سئوسایت های پزشکی

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۹۵۹۹۴۴۰۸ تماس بگیرید و یا به واتساپ همین شماره پیام بدهید.

و در غیر این صورت فریلنسرهای سئو را می توانید از سایت هایی نظیر پونیشا و کاریشه پیدا کنید.

!) با مطالعه این مقاله اطلاعات اولیه ای که به عنوان صاحب بیزنس نیاز دارید را بدست آوردید و بهتر می توانید عملکرد سئوکارتان را کنترل کنید.

 

تصور اشتباه: شرکتی که خودش در گوگل اول است بهترین گزینه برای همکاری است!

بسیاری از افرادی که می خواهند افراد و شرکت های مناسب برای سئو انتخاب کنند این تصور اشتباه را دارند. آنها فکر می کنند اگر سایتی توانسته روی کلماتی مثل سئو، آژانس سئو، مشاور سئو، شرکت سئو در شهر شیراز اول باشد، پس توانایی و مهارت بالایی دارد و می تواند گزینه خوبی باشد.

اما این موضوع درست نیست. چون همانطور که گفتیم سئوکارهای خوب توسط افراد به هم معرفی می شوند و درآمدزایی بالایی دارند. آنها آنقدر پر مشغله هستند که دیگر زمان کافی برای سایت خودشان ندارند. در نتیجه شرکت هایی که چنین حجمی از کار را ندارند، زمان بیشتری برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل صرف می کنند.

یک باور اشتباه در انتخاب متخصص سئو حرفه ای

البته این بحث کاملا نسبی است.

چرا که ممکن است یک شرکت یا مشاور سئو با گسترش تیم خود، هزینه ای را برای بالا آمدن در گوگل برای خودش در نظر بگیرد که اصلا هم اشکالی ندارد. پس اینکه یک آژانس سئو جزء نتایج اول گوگل باشد نه نشان دهنده اعتبار آنهاس و نه نامعتبر بودنشان… صرفا راهی برای یافتنشان است.

قیمت سئو سایت چقدر است؟

عوامل مختلفی در قیمت سئو برای شما می تواند تفاوت ایجاد کند:

 • یکی از فاکتورهای مهم در هزینه سئو میزان رقابت بر سر کلمات کلیدی هدف و سختی کار برای بالا آوردن سایت روی آن کلمات و همینطور میزان فعالیت رقبای شماست.
 • موضوع بعدی تاثیر گذار بر قیمت سئو، بازه زمانی و بودجه تبلیغاتی است که شما برای رسیدن به هدف تعیین کرده اید. چه بازه زمانی را برای رسیدن به هدف در نظر گرفته اید؟ تایمی که سئوکار شما صرف می کند و بک لینک هایی که می خرد (از نظر تعداد و اعتبار) در سرعت بالا آمدن سایت، در گوگل موثر است. اما در عین حال هزینه سئو و تبلیغات شما را هم بالا می برد. باز هم یاد آوری می کنم، انتخاب گروه مناسب برای سپردن کار به آنها بسیار بسیار مهم است و میتواند با هزینه های کمتر، نتایج خیلی بهتری را برایتان به ارمغان بیاورد. اما به فکر سئو رایگان و کم هزینه نباشید. ضررش به سودش هرگز نمی ارزد. در عوض به بازدهی فکر کنید.
 • مهارت و تجربه سئوکار شما روی قیمت سئو موثر است. دقیقا مانند تمام حرفه های دیگر، مهارت فاکتوری تاثیر گذار بر قیمت هاست. یک آشپز ماهر، یک مکانیک کار کشته، یک پزشک با تجربه، قیمتهای بالاتری نسبت به افراد مبتدی اعلام می کنند و معمولا هم نتیجه همکاری با آنها بهتر خواهد بود. متخصصین سئو هم از این قاعده مستثنا نیستند. پس این که یک شرکت یا فرد هزینه کمتری بابت سئو و تولید محتوا به شما اعلام کند، لزوما به معنای به صرفه بودن همکاری با او نیست! یاد آوری می کنم در بلند مدت یک سئوکار ناشی ضرر بیشتری به شما وارد خواهد کرد و اگر کارش را درست انجام ندهد حتی این احتمال وجود دارد که سایت شما جریمه شود و برای همیشه در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد.
 • گذشته و سوابق سایت هم فاکتور دیگری در تعیین قیمت سئو و زمان مورد نیاز برای دیدن نتایج است. اینکه یک سایت تازه طراحی شده و قرار است روی سئوی آن کار شود و یا اینکه قبلا طراحی شده و فعال بوده روی سختی کار موثر است. اگر سایت پیش از این فعال بوده و محتوا و لینکسازی شده باید بررسی شود. اگر قبلا کارها بدرستی انجام شده باشد، ادامه فعالیت زحمت کمتری دارد و در غیر این صورت اصلاح اشتباهات گذشته هم به لیست کارها اضافه می گردد.
 • میزان فعالیت و تعداد دنبال کننده های شما در فضای مجازی و اینستاگرام هم می تواند کار را آسان یا سخت کند. در واقع پیج اینستاگرام فعال تر یک آپشن برای تسهیل فرایند سئو محسوب می شود.

 

گوگل ادز (google ADS) چیست؟

یکی از راه های تبلیغات و افزایش ترافیک بیشتر برای سایت است.

شما برای حضور در صفحه اول گوگل ۲ راه دارید:

 1. تولید محتوا و کار بر روی سئو تا رسیدن به صفحه اول گوگل و گرفتن ترافیک طبیعی (ارگانیک)
 2. پرداخت هزینه به گوگل (هزینه دلاری!) و آمدن در صفحه اول برای بازه زمانی و تعداد کلیک محدود

در فرایند تبلیغات گوگل ادز، صاحبان سایت (مدیر تبلیغاتی یا پشتیبان سایت و سئو آنها) مبلغی را به گوگل پرداخت می کنند تا با کلمه کلیدی موردنظرشان، آن سایت جزء اولین رتبه های گوگل نمایش داده شود. مبلغ مورد نیاز بستگی به کلمه کلیدی و میزان رقابت آن دارد و برای سایت ها و کلمات مختلف، متفاوت است.

حال یک سوال پیش می آید.

سئو یا گوگل ادز؟

تبلیغات کلیکی گوگل یا سئو طبیعی؟

در بلند مدت قطعا سئو انتخاب اول و آخر ماست. باید بدانید گوگل ادز تاثیر چندانی بر سئو سایت شما ندارد و اعتباری به حساب نمی آید. فقط با پرداخت هزینه برای مدت زمان کوتاهی می توانید در صفحه اول دیده شوید. اگر محصول و خدمات ویژه ای دارید یا تخفیفات و پیشنهادات وِیژه ای در بازه زمانی محدودی ارائه می کنید و هنوز سایت شما به اندازه کافی رشد نکرده و در صفحه اول نتایج گوگل نیستید، می تواند از تبلیغات گوگل ادز استفاده کنید.

در غیر این صورت سئو طبیعی نتایج خیلی بهتری دارد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *